Dg20i8RXUAEpbo2Danimarka'nın resmi ihracat kredi ajansı EKF yaklaşık 100 yıllık deneyimiyle tüm dünyada sürdürülebilirlik ve yenilebilir enerji alanında alt yapı projelerine yönelik farklı finansal çözümler sunuyor. Türkiye'de de enerji verimliliği, bölgesel ısıtma ve yenilenebilir enerjiye yönelik finansal destekler konusunda aktif olan EKF, bu alandaki çalışmalarını arttırmak istiyor.

 


Bu çerçevede EKF Türkiye ülke sorumlusu ve bölgesel ısıtma sektör yetkilisi, Kasım ayında Türkiye'ye yaptıkları ziyarette T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Kütahya Simav Belediyesi ve İzmir Dikili Belediyesi'ne üst düzey ziyaretler gerçekleştirerek finansal iş birliği olanaklarını masaya yatırdı.


Simav Belediye Başkanı ile yapılan görüşmede Simav Jeotermal Isıtma Sisteminin rehabilitasyon ve modernizasyonu konuşulurken, Dikili Belediyesi ile yani yatırımlar gündemdeydi. EKF'nin hali hazırda Manisa Soma Belediyesi ile de bölgesel ısıtma özelinde iş birliği devam ediyor.


EKF ile ilgili daha detaylı bilgi almak için https://www.ekf.dk/en