denmarkDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEIK) Türkiye-Danimarka İş Konseyi ve Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği ortaklığında gıda güvenliği ve sürdürülebilir gıda & tarım konularında ilham veren Danimarka-Türkiye örneklerinin paylaşıldığı "Food Security & Sustainability in the Post-Corona Era: Turkey & Denmark" webineri 15 Haziran tarihinde düzenlendi.

 

Başarıyla düzenlenen çevrim-içi konferansta Danimarka İstanbul Başkonsolosu Anette Galskjøt, DEIK Türkiye-Danimarka İş Konseyi Başkanı Emrah İnce, Türkiye Tarım İşletmeleri Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece, Chr. Hansen Türkiye Genel Müdürü Ayça Akat ve Novozymes Türkiye & Afrika Ülke Müdürü Dr. Umut Köroğlu pandemi esnasında gıda teknolojilerinde öne çıkan iyi uygulamalar ve salgın sonrası yeni normal düzende sürdürülebilirlik alanında Türkiye ve Danimarka'nın geliştirdiği teknolojiler hakkında detaylı sunumlar gerçekleştirdiler.

İngilizce olarak gerçekleşen webinerin kaydına bağlantıdan https://www.youtube.com/watch?v=sfGCnVp5aZY ulaşabilir, yeniden izleyebilirsiniz.