surdurulebilir sirket 810x543Chr Hansen ve Vestas, Corporate Knights’ın listesinde dünyanın en sürdürülebilir şirketleri olarak açıklandı.

Son yıllarda, Danimarka şirketleri Corporate Knights'ın dünyanın en sürdürülebilir şirketleri listesinin başında yer almakta. En üst sıralarda yer alan iki Danimarkalı şirket, Vestas ve Chr Hansen, bu yıl da geleneği sürdürerek en sürdürülebilir ilk iki şirket olarak açıklandı.

Vestas CEO’su Henrik Andersen, tam anlamıyla sürdürülebilir bir gelecek için ve 2040 yılındaki sıfır atık üreten türbin hedefini tutturmak için çok daha fazla şey yapmaları gerektiğini belirtiyor. Örneğin çelik endüstrisindeki geri dönüşümü desteklemek ve hızlandırmak, rüzgâr türbinleri ile yeşil hidrojen üretmek, kanatları daha tasarım aşamasında tekrar kullanılabilir hale getirmek bunlardan birkaçı.

Corporate Knights'ın 2022 dünyanın en sürdürülebilir 100 şirketi sıralaması, geliri 1 milyar ABD dolarının üzerinde olan yaklaşık 7.000 halka açık şirketin detaylı bir değerlendirme sonucunda seçilmesine dayanmaktadır.

Sürdürülebilirlik alanında lider şirketler hakkında daha fazlasını okumak için: https://www.corporateknights.com/rankings/global-100-rankings/2022-global-100-rankings/