sonderborgDanimarka'nın 2030 yılına kadar karbon emisyonlarını 1990'a kıyasla yüzde 70 oranında azaltmak için iddialı bir planı var. Bu, dünyanın en zorlu iklim hedeflerinden biri olarak görülürken, Sonderborg Belediyesi de, Danimarka'nın bu ulusal özlemini yerine getirmesini sağlamak için enerji sistemini 2029 yılına kadar karbondan arındırmayı planlıyor.

Sonderborg, ProjectZero projesi ile 2029 yılına kadar enerji sistemini akıllı ve uygun maliyetli bir şekilde karbondan arındırmak için net bir yaklaşıma sahip.

Projenin 2007 yılında başlamasından bu yana yüzde 55 azaltım oranına yaklaşan Sonderborg'un dekarbonizasyon yolculuğunu ve küresel iklim kriziyle mücadelede yerel desteğin önemini Danimarka İstanbul Başkonsolosu Thierry Hoppe ve ProjectZero CEO'su Brian Seeberg anlattı.

 

Project Zero ve İklim kriziyle mücadelede yerel desteğin önemi

Projenin 2007 yılında başlamasından bu yana yüzde 55 azaltım oranına yaklaşan Sonderborg'un karbonsuzlaşma yolculuğunu ve küresel iklim kriziyle mücadelede yerel desteğin önemini Danimarka İstanbul Başkonsolosu Sayın Thierry Hoppe ve ProjectZero CEO'su Sayın Brian Seelberg ile konuştuk.

Röportajın tamamını okumak için: https://temizenerji.org/2022/11/30/yerelden-baslayan-bir-dekarbonizasyon-yolculugu-dunyanin-ornek-sehri-sonderborg/