62fcff28a604ce61581c0270 open graphDanimarka Dış İşleri Bakanlığı'nın bir kurumu olan İnovasyon Merkezi, Global Tech Trends adlı küresel teknoloji trendlerini özetlediği raporun bu yılki sayısını yayınladı.

Danimarka Hükümeti'nin 2022–2023 Ekonomik Diplomasi Eylem Planı'nda başlatılan Global Tech Trends, dünyanın dört bir yanından çeşitli teknolojik gelişme alanlarının 20 segmentini bir araya getiriyor. Global Tech Trends, Danimarka Dış İşleri Bakanlığı'nın dünyanın 7 şehrinde faaliyet gösteren İnovasyon Merkezleri'nin bir ortak çalışmasıdır.

Bu raporun akademik, girişimci, finansal, kurumsal ve politik açıdan teknolojinin geleceği hakkında işbirliğini destekleyen ilham verici bir katalog görevi göreceğini umuyoruz. Global Tech Trends, TechBBQ, Digital Lead ve Danish Life Science Cluster ile ortaklaşa geliştirildi.

Bioçözümler, uzay çalışmaları, sağlık ve yaşam bilimleri teknolojileri, karbonsuzlaşma, e-ticaret, eğitim teknolojileri, kuantum ekosistemleri, yapay zekâ, nesnelerin interneti, metaverse, 6G iletişim teknolojileri, robotics ve otomasyon, siber güvenlik, değer zinciri güvenliği, insansız araçlar gibi teknolojilerle ilgili çalışmaların yer aldığı platforma ulaşmak için: https://globaltechtrends.techbbq.dk/