Yeşil İş BB GörselTürkiye'nin ilk sürdürülebilir iş buluşması olan Yeşil İş Zirvesi, 10. Yılında 'Dönüşüm için Aksiyon, Birlikte, Şimdi, Daha Hızlı' temasıyla her alanda değişimi hızlandıracak önemli konular için bir araya geliyor.

 

Yeni dünya düzeninde dönüşümünü yakalamak için uzun vadede somut ve sistem açısından olumlu bir değişiklik sağlamak gerekiyor. Bu dönüşüm ihtiyacından hareketle karşı karşıya olunan sorunları çözmenin yanı sıra iddialı hedefleri proaktif, bilim temelli politikalara ve iş stratejilerine dönüştürmenin yollarını arayıp bulmak isteyen şirketlerin adresi, bir kez daha YEŞİL İŞ Zirvesi olacak.

10 yıldır ulusal ve uluslararası birçok paydaşı yeşil dönüşüm ekseninde bir araya getiren, Türkiye'nin kendi alanında en güçlü buluşması olan YEŞİL İŞ 2023, 10-11 Mayıs tarihinde 'Dönüşüm için Aksiyon, Birlikte, Şimdi, Daha Hızlı' temasıyla toplanacak. Her alanda değişimi hızlandıracak önemli konuların yanı sıra tüm dünyada ve ülkemizde gündeme gelen yenilikçi çözümlerin de tartışılacağı zirve, 10 Mayıs'ta Mandarin Oriental Bosphorus'ta başlayacak. 11 Mayıs'ta ise çevrimiçi ortamda devam edecek. 10 Mayıs'ta gerçekleşecek zirve ayrıca online platform üzerinden de yayınlanacak.

Somut adımlar atma zamanı

İş dünyasının önde gelen kurumlarının iş dönüşümünün kalbindeki kilit itici güç olarak sürdürülebilirliği temel iş önceliklerine nasıl entegre ettiklerini paylaşacakları zirvede, temiz enerji dönüşümünü hızlandırmak, dayanıklı bir toplum inşa etmek, döngüsel bir ekonomi yaratmak, inovasyonun kilidini açmak, sürdürülebilir finansmanı harekete geçirmek , düşük karbonlu yaşam modeline geçmek gibi başlıklar ana kulvarlardaki tartışma konularını oluşturacak.

Ayrıca plastik için yeniden kullanımı revizeyi etmeyi geri dönüşüm için sektörler arası işbirliğini plastik taahhütlerini ve ambalaj için yeni hedefleri de Yeni Plastik Ekonomisi Yan Etkinliğinde konuşulacak.

 

Zirve hakkında daha fazla bilgi ve kayıt için: https://surdurulebilirlik.com.tr/etkinlik/yesil-is-2023/ 

Sürdürülebilirlik Akademisi Hakkında:

Sürdürülebilirlik Akademisi, sürdürülebilir gelecek ve kalkınma için iş dünyasında sürdürülebilirlik dönüşümünü hızlandırmada öncü olmak misyonu ile ekonomik, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirlik ile ilgili bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapmak amacı ile kurulmuş kâr amacı gütmeyen lider sürdürülebilirlik merkezidir. Türkiye'de, iş dünyasında sürdürülebilir iş modellerinin yerleşimi, gelişimi ve toplumda sürdürülebilir yaşam şeklinin gelişimi için global yaklaşımla sürdürülebilirlik çalışmaları yapan Sürdürülebilirlik Akademisi; güçlü sürdürülebilirlik platformları yaratarak bu alanda önderlik yapmaktadır. Bu kapsamda Sürdürülebilirlik Akademisi, sürdürülebilir gelecek için çalışan ve iş süreçlerine sürdürülebilirliği yerleştiren ve yerleştirmeyi hedefleyen ulusal ve uluslararası kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve devlet iş birliğiyle; araştırmalar, konferanslar, seminerler, workshoplar, kurumsal eğitim çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri ve üniversite gençliğine yönelik bilgilendirme çalışmalarını yürütmektedir. Sürdürülebilirlik Akademisi, gerçekleştirdiği tüm çalışmalarının karbon ayak izlerini silmektedir.

Detaylı bilgi için:
Ezgi Uçar Hamzaoğulları
Paydaş İlişkileri Yöneticisi
Stakeholder Communications Manager
T: +90 212 274 25 16 | Ext:1512
E: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
W: surdurulebilirlik.com.tr